Vestel Çamaşır Makinesi Arıza Kodları,Vestel Çamaşır Makinası Arıza Kodları Nelerdir
23 Aralık 2023
Vestel Çamaşır Makinesi Arıza Kodları,Vestel Çamaşır Makinası Arıza Kodları Nelerdir
OKUNMA : 1018

Vestel Çamaşır Makinesi Arıza Kodları,Vestel Çamaşır Makinası Arıza Kodları Nelerdir ?

Vestel çamaşır makinesi arıza kodları 

 1. E01: Ön panel hatası, çamaşır makinesi kapağının tam kapalı olmamasından kaynaklanmaktadır.
 2. E02: Su girişi hatası'dır
 3. E03: Su sıcaklığı hatası'dır
 4. E04: Motor hatası'dır
 5. E05: Thermistor hatası'dır
 6. E06: Çamaşır makinesinin kapısı açık
 7. E07: Çamaşır makinesinin kapısı kapalı değil
 8. E08: Sensör hatası
 9. E09: Voltaj hatası
 10. E10: Makine yeterli seviyede su alamıyor yada çamaşır makinesinin kapağı kapalı değil.

Vestel çamaşır makinesi arıza kodları  Çamaşır Makinanınız'dan aldığınız Hata Arıza Kodları kod numaraları bu şekildedir.

vestel çamaşır makinası arıza kodları

Aşağıda'daki arıza kodlarının sebeblerini sizler için açıkladık.

 1. Vestel çamaşır makinesi E01 hatası: Ön panel hatası: Bu arıza kodu, çamaşır makinesinin ön panelinde bir sorun olduğunu gösterir. Ön panelin doğru şekilde bağlı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca, ön panelin elektronik parçalarının çalışıp çalışmadığını da kontrol etmeniz gerekebilir Makine çalıştıktan 30 saniye içerisinde otomatik olarak kapağı kilitlemesi gerekmektedir
 2. Vestel çamaşır makinesi E02 hatası: Su girişi hatası: Bu arıza kodu, çamaşır makinesinin su giriş hortumunun tıkanık olması veya su giriş vanasının çalışmadığını gösterir. Bu durumda, su giriş hortumunu temizlemek ve su giriş vanasını kontrol etmeniz gerekebilir
 3. Vestel çamaşır makinesi E03 hatası: Su sıcaklığı hatası: Bu arıza kodu, çamaşır makinesinin su sıcaklığının istenen seviyenin altında olduğunu gösterir. Bu durumda, su sıcaklığının doğru şekilde ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol etmeniz gerekebilir. Pompa çalıştıktan 3 dakika içerisinde su seviyesinin değişmesi gerekir aksi halde makineniz bu hatayı verecektir.
 4. Vestel çamaşır makinesi E04 hatası: Motor hatası: Su seviyesinin aşırı derecede artması durumunda, pompa otomatik olarak devreye girer. Makine kendini güvenceye almak için yazılım sayesinde programı durdurur ve 2. Dakikadan itibaren pompa devreye girer. Aşırı su devam eder ve tekrarlanırsa her iki dakikada pompa devreye girer Bu hata ayrıca pompa bağlantılarında gevşeklik olması durumunda gözükür. Bu arıza kodu, çamaşır makinesinin motorunda bir sorun olduğunu gösterir. Motorun çalışıp çalışmadığını ve doğru şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekebilir.
 1. Vestel çamaşır makinesi E05 hatası: Thermistor hatası: Bu arıza kodu, çamaşır makinesinin thermistor (termistör) adı verilen bir sensöründe bir sorun olduğunu gösterir. Thermistor, çamaşır makinesinin iç sıcaklığını ölçmek için kullanılan bir elektronik parçadır. Bu arıza kodunun oluştuğu durumda, thermistorun çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekebilir.  Isıtma ile ilgili bir sorun olup . Rezistans yada ntc aygıtları arızalı olabilir.
 2. Vestel çamaşır makinesi E6 hatası: Çamaşır makinesinin kapısı açık: Bu arıza kodu, çamaşır makinesinin kapısının açık olduğunu gösterir. Bu durumda, kapıyı kapatıp kapatmadığınızı kontrol etmeniz gerekebilir. Dolayısıyla makine otomatik olarak motorunu durdurur ve 3 kez sistemini çalıştırmayı dener.
 3. Vestel çamaşır makinesi e7 hatası: Çamaşır makinesinin kapısı kapalı değil: Bu arıza kodu, çamaşır makinesinin kapısının tam olarak kapalı olmadığını gösterir. Bu durumda, kapıyı doğru şekilde kapatıp kapatmadığınızı kontrol etmeniz gerekebilir. Bu işlemi tekrarlamanız sonrasında makineniz çalışmıyorsa anakart sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz
 4. Vestel çamaşır makinesi E8 hatası: Sensör hatası: Bu arıza kodu, çamaşır makinesinin içinde bulunan bir sensörün çalışmadığını gösterir. Bu durumda, sensörün çalışıp çalışmadığını ve doğru şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekebilir.
 5. Vestel çamaşır makinesi E09 hatası: Makinenin kendisini çalıştırabilmesi için ihtiyaç duyduğu voltaj 220 V olmalıdır. Makinenize 190 V yada altı bir elektrik gelirse makine kendini korumaya alır ve çalışmayı durdurur.
 6. Vestel çamaşır makinesi E10 hatası: Çamaşır makinesinin kapağı kapalı değil: Bu arıza kodu, çamaşır makinesinin kapağının tam olarak kapalı olmadığını gösterir. Bu durumda, kapak kapak kapatıp kapatmadığınızı kontrol etmeniz gerekebilir. Bir diğer neden de makineniz yeterli seviyede su alamıyorsa E10 hatasını almanız kuvvetle muhtemeldir.
 7. çamaşır makinası arıza kodları
 8. Lütfen unutmayın, Vestel çamaşır makinesi arıza kodları Vestel marka çamaşır makinelerinde oluşabilecek arıza kodlarıdır ve bu kodların sebepleri birebir eşleşmemektedir. Bu nedenle, çamaşır makinesinde oluşan arıza kodunun sebebini tam olarak anlamak için mümkünse bu arıza kodunun anlamını kontrol etmeniz ve çamaşır makinesini tamir eden bir Vestel teknik servis uzmanına danışmanız önerilir. Ayrıca, çamaşır makinesinin kullanım kılavuzunda da Vestel çamaşır makinesi arıza kodları ve sebepleri hakkında bilgi bulabilirsiniz tamir hizmetimiz yoktur tamamen bilgilendirme amaçlıdır.

 

 

">

vestel çamaşır makinası hata kodları
vestel çamaşır makinası hata kodları nelerdir
çamaşır makinası arıza kodları
vestel çamaşır makinası arıza kodları
çamaşır makinası kodlar ne anlama gelir